Prelegenci


A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T V W Z Ż
Krzysztof Krystowski

Krzysztof Krystowski

wiceprezes

Leonardo Helicopters (właściciela PZL-Świdnik SA)

Krzysztof Krystowski jest od wielu lat menadżerem w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się także w zagadnieniach innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zarówno podmiotami sektora państwowego, jak i prywatnego, nabyte m.in. w międzynarodowych koncernach. Pełnił także ważne funkcje w administracji publicznej i organizacjach zrzeszających przedsiębiorców. Obecnie jest Prezesem Związku Klastrów Polskich, Prezesem Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Wiceprezydentem Pracodawców RP, najstarszej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce. 

W latach 2012-2013 był Prezesem Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. W latach 2006 – 2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio – globalnej firmie przemysłu lotniczego. Był także członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP, jak również Rady Przemysłowo – Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. W latach 2004 – 2006 był Przewodniczącym Rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym. 

W latach 2003 – 2006 pełnił funkcję Wiceministra w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (potem w Ministerstwie Gospodarki i Pracy). Odpowiadał wówczas za konkurencyjność i innowacyjność gospodarki, nadzór nad jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz Urzędem Patentowym RP, jak również za restrukturyzację przemysłu obronnego i lotniczego oraz offset. 

Krzysztof Krystowski urodził się w 1972 r. Ma żonę oraz trzech synów. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Polish Open University i Oxford Brookes University (MBA) oraz studia doktoranckie na SGH
w Warszawie.

 

Bierze udział w sesjach:

  • Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
     

    Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki

    • Klastry jako kwintesencja przedsiębiorczości i innowacyjności. Podsumowanie doświadczeń. Dobre praktyki
    • Przyszłość. Polityka klastrowa w deklaracjach rządu i Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Rola samorządów i unijnej pomocy
    • Cele dla Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK). Czy rzeczywiście realnie pomagają w międzynarodowej rywalizacji?
    • Warunki do rozwoju klastrów w Polsce Wschodniej. Specjalizacje?

POWRÓT