Rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce Wschodniej
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPrelegenci
Jakub Adamski
dyrektor, Departament Analiz i Strategii
Ministerstwo Zdrowia
Adwokat, ekspert w zakresie organizacji systemu ochrony zdrowia oraz finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, z wieloletnim doświadczeniem w administracji publicznej i doradztwie.
Aktualnie odpowiada m.in. za opracowanie map potrzeb zdrowotnych, portfel projektów strategicznych Ministerstwa Zdrowia, implementację Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia, a także przygotowanie projektów aktów normatywnych oraz ocenę skutków regulacji w resorcie. Jest członkiem Rady ds. Taryfikacji oraz Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Bydgoszczy.
W przeszłości odpowiedzialny za programy terapeutyczne oraz politykę lekową w zakresie leków sierocych, był m.in. członkiem Komitetu Ekspertów Unii Europejskiej ds. Chorób Rzadkich. Jako przedstawiciel Ministra Zdrowia był delegowany do prac w ramach grup roboczych Rady UE oraz Komisji Europejskiej zajmujących się refundacją leków. Przez lata był zaangażowany w zacieśnianie bezpośredniej współpracy pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Był członkiem Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia. Współautor m.in. komentarza do ustawy o refundacji leków oraz książki „Pricing”.
Bierze udział w sesjach:
-
Rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce Wschodniej
- System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieć szpitali – podsumowania, wnioski, postulowane kierunki zmian
- Mapy potrzeb zdrowotnych – jakie scenariusze dla regionu? Stan infrastruktury ochrony zdrowia w województwach Polski Wschodniej – ocena i główne kierunki przedsięwzięć inwestycyjnych
- Zmiany w ustawie o działalności leczniczej – oczekiwane skutki regulacji
- Koordynowana opieka zdrowotna w wybranych województwach – m.in. KOS-zawał i pilotaż POZ Plus
- Sytuacja kadrowa w jednostkach ochrony zdrowia Polski Wschodniej – wybrane zagadnienia
POWRÓT