Fundusze unijne po roku 2020
ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCIPrelegenci
Jakub Banaszek
prezydent miasta Chełm
Jest chełmianinem, absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał licencjat z zakresu zdrowia publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończył studia podyplomow e z prawa medycznego na Uniwersytecie Warszawskim oraz dla menedżerów farmacji w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także Szkoły Liderów Politycznych .
Pracował m.in. w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu w Chełmie, Narodowym Funduszu Zdrowia, Ministerstwie Sprawiedliwości i biurze poselskim. Był asystentem Jarosława Gowina, radnym warszawskiej dzielnicy Ochota.
Współtworzył program zdrowotny Zjednoczonej Prawicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Pełnił funkcję doradcy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, premiera Mateusza Morawieckiego , pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia oraz szefa gabinetu politycznego minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz.
W wyborach samorządowych w 2018 został kandydatem PiS na prezydenta Miasta Chełm. Wygrał w drugiej turze, obejmując urząd jako jeden z najmłodszych prezydentów.
Bierze udział w sesjach:
-
Fundusze unijne po roku 2020
- Wykorzystanie funduszy rozwojowych UE wyzwaniem dla regionu. Sukcesy i niedostatki programów regionalnych
- Mechanizmy wsparcia w ramach programów unijnych po roku 2020. Perspektywy dla Polski Wschodniej
- Co się zmieni? Środki zwrotne, sposoby i możliwości ich wykorzystania. Priorytetowe kierunki inwestowania
- Finansowanie współpracy terytorialnej z programów UE – możliwości, potrzeby, potencjalne efekty
- Edukacja i nowe kompetencje. Uczelnie a „miękkie“ projekty regionalne
POWRÓT